Home

Perdormire

Tag - атлетика

Спорт

Струмичанецот Наско Стаменов со скок во височина ќе учестува на Европското првенство во Атлетика за млади

Струмичанецот од Атлетскиот Клуб Струмица, Наско Стаменов ќе настапи на Европското првенство во Атлетика за млади во дисциплината Скок во височина. Тој со...