Роналдо му го исполни сонот на момчето кое што беше спасено од урнатините во Сирија доведвувајќи го да гледа натпревар во живо!

март 14, 2023

Победата на Ал Наср во натпреварот против Ал Батин имаше еден посебен гледач на трибините. Пресвртот на тимот на Кристијано Роналдо од 0:1 до 3:1 голови во судиското продолжение го следеше во живо седумгодишното момче Набил Саид, кое беше извлечено од урнатините на разорниот земјотрес што ги погоди југот на Турција и Сирија. на почетокот на февруари и во кој животот го загубија повеќе од 50.000 луѓе.

Одењето во Саудиска Арабија и гледањето натпревар на кој настапува Кристијано Роналдо беа негови големи желби кои ги сподели со спасувачките екипи од таа земја. Во средината на февруари на социјалните мрежи се појави видео во кое тој зборува дека сака да оди, а на тоа брзо реагираше Турки Алалших, човекот задолжен за организирање на големи настани во таа земја.

„Сине, ти и мајка ти сте добредојдени. Кој може да ми помогне да дојдам до него? праша на Твитер, а во петокот објави нова, со доаѓањето на Саид во Саудиска Арабија.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ