strumica denes logo

(ВИДЕО) Фантастичен вокал: Струмичанката Александра Јанева ја препеа баладата „Then“

Автор:

Датум:

март 2, 2018

Категории:

Струмица Денес

Автор:

Датум:

март 2, 2018

Категории:

Струмица Денес

Александра Јанева објави преработка на баладата „Then“ од Ен-Мари, еден од најкарактеристичните вокали на денешницата.

Видеото е направено во домашни услови, заедно со нејзиниот лајв бенд 2Be. Аранжманот е на младиот талентиран гитарист Тино Стојановски.

„Кога имаш посебна песна од омилена пејачка, а посакуваш да биде твоја, тогаш не ти останува ништо друго освен да си направиш преработка за душа!“ – пишува Јанева на социјалните мрежи.