НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ!

јануари 23, 2023

РКЕ донесе одлука со која се зголемуваат цените на горивата.

 

Цените на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ:

ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 85,00 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 83,00 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 84,00 ден/лит

Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 83,50 ден/лит.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: