strumica denes logo

РЕТКА ФОТОГРАФИЈА: Дочек на Нова Година во Струмица во далечната 1977 година

Автор:

Датум:

октомври 10, 2018

Категории:

Стара Струмица

Автор:

Датум:

октомври 10, 2018

Категории:

Стара Струмица

 

Тимот на Струмица Денес пронајде фотографија од далечната 1977 година. Инаку, станува збор за пречек на Новата година во некој од струмичките локали.

Зоран Вета – вокал

Љупчо Челебиев – соло гитара

Никола Патаров – бас гитара

Митко Соколов – тапани и вокал