strumica denes logo

ВО СРЕД СКОПЈЕ, ДЕВОЈКИТЕ НА ОК „НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ИЗВОЈУВАА ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ ОК „ЈАНТА ВОЛЕЈ“

Автор:

Датум:

октомври 21, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 21, 2019

Категории:

Спорт

Во сред Скопје девојките на ОК „Наковски Волеј“ успејаа да дојдат до голема и значајна победа со резултат од 3:1 во сетови над девојките на ОК „Јанта Волеј“. Инаку, со овој натпревар беше означен нивниот старт од шампионатот. Тимот на Струмица Денес им посакува многу успех во понатамошните натпревари! Да се радуваме сите заедно на победите. Честитки.