(ВИДЕО) КАКО ВО СТАРИТЕ ДОБРИ ВРЕМИЊА: ФАНСТАСТИЧЕН ГОЛ НА ГОРАН ПАНДЕВ ДЕНЕСКА!

декември 8, 2019

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата неверојатна класа. Џенова поведе 0-1 на гостувањето кај Лече во Серија А, со „мајсторијата“ на Пандев, кој успеа да го лобува домашниот голман од речиси 40 метри.

Голот може да го погледнете со кликнување ОВДЕ

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: