УТРЕ ЗАПОЧНУВА МАКЕДОНСКИОТ СОН НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО: НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ ПРИСТИГНАА ВО ПОЛСКА!

јануари 12, 2023

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во Краков каде во наредните денови ќе настапи на Светското првенство. Пред избраниците на селекторот Кирил Лазаров е голем предизвик, со оглед дека групата е многу квалитетна, а ривали ќе бидат селекциите на Норвешка, Холандија и на Аргентина, пренесе Топспорт.мк

Македонија првиот настап на Мундијалот ќе го има утревечер (20.30 часот) против Норвешка.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: