strumica denes logo

РОНАЛДО И МЕСИ ВО ФУДБАЛОТ, СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРЃИЕВ ВО ОДБОЈКАТА – ОГРОМНА БОРБА НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА!

Автор:

Датум:

септември 16, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

септември 16, 2019

Категории:

Спорт

Во моментот машката македонска одбојкарска репрезентација игра одличен натпревар и е во водство од 2:1 во сетови против репрезентацијата на Белорусија. Она што може да го забележиме во текот на целиот натпревар е огромната борбеност на капитенот Никола Ѓорѓиев. Она што се Меси и Роналдо во фудбалот, тоа е Никола во одбојката! Напред наши СПАРТАНЦИ, до победа!