strumica denes logo

Одбраната на одбојкарската круна започната со победа: Џио Струмица со победа во Тетово!

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Спорт

Започна одбојкарскиот шампионат на Македонија, а како и минатата така и оваа година главниот фаворит за титулата повторно е одбојкарскиот клуб Џио Струмица. Со 3-0 во сетови тие во рамки на првото коло на гостувањето во Тетово против Универзитет Тетово тие ја забележаа првата победа. Честитки!

ФОТО: ГОЛ.МК