Маркоски ќе им суди на струмичани и „лавовите”

февруари 25, 2019

Во среда стартуваат и натпреварите од Купот на Македонија. На 27 февруари со почеток од 14 часот, во Струмица се игра првиот натпревар од 1/2 финалето во Купот на Македонија. Се среќаваат екипите на Беласица и Македонија ЃП. Судија на овој меч ќе биде Марјан Маркоски од Охрид. Да споменеме дека првиот меч од второто полуфинале меѓу А. Пандев и Победа е закажан за 06.03.2019, исто така во Струмица, со почеток во 14 часот. И двата натпревари ќе се играат на стадинот „Младост” во Струмица.

БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА ЃП (27.02.2019 – 14 Ч)
Судија: Марјан Маркоски (Охрид). Помошници: Никола Караколев (Штип) и Жарко Тодоровски (Охрид). Четврти: Зоран Саздовски (Штип). Дополнителни: Јован Качевски и Албрим Шаќири (Струга).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: