strumica denes logo

ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА – ГО СКРШИЛ ТЕЛЕВИЗОРОТ ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА!

Автор:

Датум:

јануари 16, 2020

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јануари 16, 2020

Категории:

Спорт

На 15.01.2020 во 22.30 часот во Полициска станица Струмица, М.Б. (20) вработена во спортска обложувалница во Струмица, пријавила дека во 21.00 часот лицето А.О. со употреба на предмет го скршил телевизорот во обложувалницата, со што ги вознемирил присутните. По документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.