strumica denes logo

Гостивар и Борец на ФФМ, победникот со Победа во Струмица

Автор:

Датум:

мај 22, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 22, 2018

Категории:

Спорт

Од страна на фудбалската федерација на Македонија предмалку е донесена одлуката бараж средбите за пласман односно опстанок во првата македонска фудбалска лига за сезонава да се идграат во Скопје односно Струмица.

Поточно, бараж средбата помеѓу Гостивар и Борец која ќе одлучува која од овие две екипи ќе играат против Победа, е закажана за 30. мај во 16:30 часот на комплексот Петар Милошевски во Скопје. Победникот од овој меч од двата второпласирани тима, во западната односно, источната второлигашка конкуренција сезонава, ќе се сретне со тимот на Победа Прилеп. Овој бараж меч ќе се игра во Струмица на 3. јуни, исто така во 16:30 часот.