strumica denes logo

ФОТО НА ДЕНОТ: КРИСТИЈАНО РОНАЛДО И СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ!

Автор:

Датум:

август 28, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 28, 2019

Категории:

Спорт

Италјанската лига на СЕРИЈА А побогата со уште еден талентиран фудбалски талент.

Никола Секулов го официјализираше својот прв професионален договор во Јувентус и застана рамо до рамо со Роналдо! Струмичанецот е роден во Пјаченца, но неговите родители потекнуваат од Струмица.

Секулов веќе неколку години е актуелен во фудбалската јавност како еден од најдобрите младински играчи во својата генерација.

Честитки до Секулов!