strumica denes logo

ЕКСКЛУЗИВНО: Академија Пандев останува прволигаш!

Автор:

Датум:

мај 2, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 2, 2018

Категории:

Спорт

Екипата на Академија Пандев избори значајна победа во 32. коло од Првата МФЛ со што се блиску до опстанокот во елитата каде играат прва сезона. „Академците“ славеа минимално во тежок меч против Победа со погодокот на Балдовалиев во првиот дел.
На табелата сега екипата од Струмица има цели 7 бода предност пред директниот конкурент Победа.