Home

Perdormire
Спорт

ЕКИПА.МК:Велинов потпишува за Академија Пандев

Home

Довчерашниот фудбалер на Трепча, Стојанче Велинов по завршувањето на соработката со косовскиот прволигаш својата кариера ќе ја продолжи во редовите на Академија Пандев.

Како што дознаваме, Велинов веќе е во Струмица каде се финализирани преговорите со „пандевци“ па по докомплетирањето на неопходната документација од Косово се очекува и официјално да биде промовиран во новиот клуб. Сепак, поради финишот на полусезоната и соодветната регулатива право за настап во новиот клуб ќе има најверојатно дури за пролетниот дел од шампионатот.

Целосната вест може да ја погледнете на следниот ЛИНК