Home

Perdormire
Спорт

ЧЕШКА СЕ ОТКАЖА, МАКЕДОНИЈА ПАТУВА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЕГИПЕТ – РАКОМЕТАРИТЕ СЕ ВО ГРУПА СО ЕГИПЕТ, ШВЕДСКА И ЧИЛЕ!

Home

Вест на Ракометни вести:

Добри вести :

МАКЕДОНИЈА ПАТУВА НА СП ВО ЕГИПЕТ!!

Доцна попладнево пристигна официјално соопштение од Чешката федерација во кое меѓудругото пишува дека тие нема да учестуваат на првенството поради големиот број заразени ракометари.

Македонија ќе игра во група со домаќинот Египет, Шведска и Чиле.

Со срце за Македонијааа❤️