strumica denes logo

Со голот на Љупче Дориев „пандевци“ до важна победа над Работнички

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Спорт

Академија Пандев со голот на Љупче Дориев славеше против Работнички со минимални 1-0. Еден гол беше доволен за освојување на нови три бода и зацврстување на третата позиција на табелата. Веќе во среда ги очекува куп натпревар на домашен терен против Кораби. Натпреварот е со почеток во 13 часот.