Home

Perdormire
Празници

(ФОТО) ВЕРАТА ВЕЧЕРВА ГИ СПЛОТИ СТРУМИЧАНИ, СО ЗАПАЛЕНИ СВЕЌИ НА СВОИТЕ ТЕРАСИ ЈА ДОЧЕКАА РАДОСНАТА ВЕСТ ЗА ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ!

Home

Со молитва и со запалени свеќи на тераса и пред портите од своите домови,

Струмичани вечерва го пречекаа Христовото воскресение.

Радоста и надежта кои ги буди овој најголем христијански празник ќе ја забележите на лицата на нашите сограѓани дури и во ова време на изолација.

Фотогалеријата може да ја погледнете со кликнување ОВДЕ