АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ ВО МОКРИЕВО!

јануари 19, 2020

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се фрла крстот во македонските реки, езера и водни површини.

Годинава, најбрзиот во водите на Мокриево беше Александар Николов. Честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: