Home

Perdormire
Празници

ПОРТАЛ СТРУМИЦА ДЕНЕС НА 26, 27 И 28 АВГУСТ НА ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, ВО ЖИВО ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА СВЕЧЕНИТЕ БОГОСЛУЖБИ ОД БИГОРСКИОТ МАНАСТИР!

Home

На наше огромно задоволство, портал Струмица Денес ќе има можност да ги пренесува во живо Свечените Богослужби на 26, 27 и 28 август во чест на големиот Христијански празник, Успение на Пресвета Богородица ( Голема Богородица). Следете не’.