Османи за состојбата во Полска: Во консултации сме со сојузниците на НАТО

ноември 15, 2022

Загрижени сме од недамнешниoт ракетен удар на територијата на Полска, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

На социјалните мрежи вечерва Османи изрази целосна поддршка и солидарност со Полска, како и сочувство до семејставата на жртвите.

„Во консултации сме со сојузниците на НАТО и внимателно ја следиме ситуацијата“, пишува Османи.

ИЗВОР: MAKFAX

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: