Анкета на ИПСОС: Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е 19%, на СДСМ 9%

септември 29, 2022

Анкетата покажува дека Мицкоски има највисок рејтинг. На скала од 1 до 10, граѓаните му дале седмица, а на премирот Ковачевски четворка.

ВМРО-ДПМНЕ објави анкета, којашто за потребите на партијата ја изработила агенцијата ИПСОС, во периодот од 2-ри до 21-ви септември на примерок од илјада испитаници.

Анкетата покажува водство на ВМРО-ДПМНЕ со 19 проценти наспроти СДСМ кој има 9, па следуваат ДУИ, Левица, Алијанса.

Од СДСМ рекоа дека станува збор за нарачана анкета.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: