strumica denes logo

(ВИДЕО) „ОТВОРЕН КОЛЕКТИВЕН БАЗЕН ВО ВАСИЛЕВО – ДРУГИТЕ ОПШТИНИ МОЖЕ ДА СОНУВААТ ЗА ВАКОВ“ – ПИШУВААТ ЖИТЕЛИТЕ НА ВАСИЛЕВО НА ФЕЈСБУК!

Автор:

Датум:

јуни 4, 2019

Категории:

Василево

Автор:

Датум:

јуни 4, 2019

Категории:

Василево

На социјалните мрежи се појави видео од Василево во кое се гледа дека по половина час наврнат дожд се поплавиле повеќе улици во Василево. Жителите коментираат дека се работи за  „новоотворен колективен базен на Василево, а другите општини можеле да сонуваат за ваков“. Струмица Денес со согласност го презема видеото и го прикачи на својот јутјуб канал. Во продолжение погледнете го: