ЗЕМЈОТРЕС ВО СТРУМИЦА!

јануари 11, 2023

Вечерва земјотрес со јачина од 2,20 степени по Рихтер е регистриран во Македонија, со епицентар во Струмица на длабочина од 1 километар.

Во текот на оваа недела земјотреси имаше и на други локации кои се наоѓаат на иста тектонска плоча со Македонија.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: