strumica denes logo

Вучиќ: Македонците се наши браќа, што и да побараат секогаш сме тука за нив

Автор:

Датум:

октомври 31, 2023

Автор:

Датум:

октомври 31, 2023

Објаснувајќи го извлекувањето на македонските државјани од Израел со авион на „Ер Србија“, српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека Македонците им се браќа на Србите.

Македонците се наши браќа, така што тоа се подразбира. Што и да бараат, секогаш ќе им излеземе пресрет, изјави Вучиќ на српската телевизија Прва.