ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Наутро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност

септември 30, 2023

Наутро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 26 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: