strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Наутро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

септември 30, 2023

Автор:

Датум:

септември 30, 2023

Наутро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 26 степени целзиусови.