strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Автор:

Датум:

јули 3, 2023

Автор:

Датум:

јули 3, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Претежно во североисточните делови ќе има услови за краткотраен дожд. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 26 степени целзиусови.