Времето денес ќе биде сончео со мала до умерена облачност – ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец

мај 20, 2023

Како што најавуваат од УХМР времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 23 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: