strumica denes logo

Времето денес ќе биде облачно со кратки сончеви периоди

Автор:

Датум:

март 3, 2023

Автор:

Датум:

март 3, 2023

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 12 степени целизусови.