ВО ЗАТВОРСКАТА ЌЕЛИЈА НА СТРУМИЧАНЕЦ, ЗАТВОРСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ПРОНАШЛЕ ХЕРОИН!

јануари 27, 2023

СВР Штип поднесе кривична пријава против П.Т.(43) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 17.02.2022 во Казнено – поправната установа Затвор Штип, затворски службеници извршиле претрес кај пријавениот, кој издржувал казна затвор, при што пронашле и одзеле хероин.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: