ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: КОЛЕКЦИЈА НА КРЕМИ И ТОНИЦИ СО ЕКСТРАКТ ОД ПОЛЖАВ – ЈА ХРАНАТ И КОРЕГИРААТ КОЖАТА, ЈА ИЗМАЗНУВААТ И ИЗЕДНАЧУВААТ ТЕНОТ!

август 20, 2022

Колекција на креми и тоници со екстракт од полжав – муцин.

Кремите со муцин од полжав ја хранат и корегираат кожата, ја измазнуваат и го изедначуваат тенот.
Кремите се засноваат на муцинот, секрет од полжав дури 75 %, кој содржи голем број на скапоцени состојки за нега на кожата, како што се: колаген-активен, еластин, витамини А, С и E, хијалуронска киселина, итн.

Се употребува за:

Белези

Темни флеки

Старачки пеги

Акни

Стрии

Борба против брчки

Изгореници

Лузни

Измазнувачки/лифтинг ефект

Регенерирачкиот тоник ги комбинира придобивките од тоник и производ за нега. Има мазна обвивна структура и содржи голема количина на активни супстанции. Овој производ не само што го комплетира чистењето на кожата, ја отстранува нечистотијата и тврдата вода, туку и совршено се справува со задачата за обновување на хидролипидната обвивка и обезбедува оптимално ниво на хидратација.

Може да ја користат жени и мажи и нема ограничување во однос на годините!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: