ВО СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВЕНИ ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО ГРАДСКО БАЛДОВЦИ, ВЛАДЕВЦИ И ВИСОКА МААЛА!

април 11, 2023

На 10.04.2023 во 14.30 часот во Полициската станица Струмица, Џ.Ф.(52) од Струмица пријавил дека околу 12.30 часот во село Градско Балдовци бил физички нападнат од едно лице. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 10.04.2023 во 20.20 часот во Полициската станица Струмица, Т.К.(65) од село Владевци, струмичко, пријавил дека на 09.04.2023 околу 15.00 часот во село Владевци бил физички нападнат од М.К.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 10.04.2023 во 20.50 часот во Полициската станица Струмица, Р.Р.(47) од село Висока маала, струмичко, пријавил дека околу 19.00 часот во село Висока маала неговиот малолетен син бил физички нападнат од А.Б. од истото село. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ