ВО НИВА ВО БАНСКО ПРОНАЈДЕНИ ЌЕСИЊА МАРИХУАНА!

ноември 6, 2023

На 05.11.2023 во 19.30 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.Р.(33) од село Банско затоа што при преглед на нива која ја обработувал биле пронајдени ќесиња со марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: