ВО ДОМОТ НА СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА И ПРАШКАСТА МАТЕРИЈА – СЕ ОДНЕСУВАЛ АГРЕСИВНО И НАПАДНАЛ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК!

ноември 15, 2023

На 14.11.2023 во 16.00 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишија од слобода З.Ј.(45) од Струмица затоа што кај него е пронајдена марихуана. Истиот ден, врз основа на Наредба на судија од Основен суд Струмица, извршен е претрес во неговиот дом во Струмица, при што се пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја. При претресот З.Ј. агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, запознаен е Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случаите против З.Ј. ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: