ВО ДОМОТ НА СТРУМИЧАНЕЦ ПРИ ПРЕТРЕС БИЛЕ ПРОНАЈДЕНИ ЕКСТАЗИ, ОПИУМ И АМФЕТАМИН

март 22, 2023

На 21.03.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода A.С.(43) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени опиум, екстази и амфетамин. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: