strumica denes logo

(ВИДЕО) „ЗДРАВЕЦ“ ЈА НАПРАВИ СТРУМИЦА ЕВРОПСКА: ДЕНЕСКА ВО МАРКЕТОТ СЕ ПЕЕШЕ ИТАЛЈАНСКАТА ПЕСНА „L’ITALIANO“

Автор:

Датум:

декември 30, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

декември 30, 2019

Категории:

Струмица

Како во големите Европски градови и маркети! Денеска во „Здравец“ се пееше познатата италјанска песна „L’ITALIANO“. Ова е првпат некој да го следи овој светски тренд кој искрено можевме да го гледаме само на јутјуб. „Здравец“ дефинитивно денеска ја направи Струмица-ЕВРОПСКА во секоја смисла на зборот. Браво за целиот тим и за идејата! Во продолжение погледнете го видеото:

https://www.facebook.com/dimitri.micevski/videos/1482905808536193/?t=1