Perdormire
Струмица

(ВИДЕО) Владо’Јо и Томи светскиот треп стил со „Гори“ го носат во Струмица!

Во последните неколку години треп стилот на музиката насекаде низ светот зема голем замав. Струмица конечно може да го слушне и тој стил кај нас благодарение на струмичките талентирани артисти Владо’Јо и Томи кој со сета пареа работат на остварување на својот сон. „Гори“ е насловот на нивната нова песна која доби и видео запис. Текстот го имаат пишувано двајцата, додека музиката е на Владо’Јо. Песната е објавена само 12 часа а веќе наидува на доста позитивни реакции и коментари од помладата генерација. Тимот на Струмица Денес им посакува многу успех во иднина. Во продолжение погледнете го нивниот нов видео запис: