(ВИДЕО) СВЕТСКО А НАШЕ: СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА ОБЈАВИ ПЕСНАТА СО СПОТ КОЈА ВЕЧЕРВА ЌЕ НАСТАПИ ВО ФИНАЛЕТО НА МАКФЕСТ!

октомври 12, 2019

Нашата талентирана струмичканка Славица Ангелова вечерва настапува го големото финале на „Макфест“ со песната која носи наслов „Љубовта не боли“. Славица денеска ја објави и својата песна со видео спот кој навистина изгледа фантастично! Песната е во изработка на големи професионалци, текстот на Јован Јованов и Елвир Меќиќ, како и музиката исто е изработка на браќата Иван и Јован Јованови! Во продолжение погледнете го видео спотот:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: