ВАСКО ДРВОШАНОВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ ВО КУКЛИШ!

јануари 19, 2019

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се фрла крстот во македонските реки, езера и водни површини.

Годинава, најбрзиот во водите на Куклиш беше Васко Дрвошанов. Доби голем број честитки од присутните како и од општината. Честитки и од тимот на Струмица Денес.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: