УХМР: Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне и во текот на ноќта со локални врнежи од дожд

април 8, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во текот на ноќта со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите ќе се движат од 3 до 13 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ