УХМР ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: Во текот на оваа седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

април 18, 2023

Во текот на следнава седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд со променлив интензитет. Во попладневните часови на места врнежите ќе бидат поројни проследени со појава на грмежи.

Температурите во Струмица денес ќе се движат од 8 до 16 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: