strumica denes logo

УХМР: Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Автор:

Датум:

јуни 2, 2023

Автор:

Датум:

јуни 2, 2023

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град. Само на југоистокот ќе се задржи постабилно со изолирана појава на пороен дожд со грмежи.