strumica denes logo

УХМР НЕДЕЛНА ВРЕМЕНСКА НАЈАВА – До средината на неделата времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

април 24, 2023

Автор:

Датум:

април 24, 2023

До средината на неделата времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, до вторник во попладневните, а во среда во претпладневните часови. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Од среда ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови намалување на температурата за неколку степени.

Температурите во Струмица ќе се движат  од 6 до 20 степени целзиусови.