strumica denes logo

УХМР НАЈАВУВА: Следува период на стабилно, многу топло и сончево време

Автор:

Датум:

јуни 17, 2024

Автор:

Датум:

јуни 17, 2024

Во првите два дена од следната седмица во попладневните часови, претежно во планинските подрачја, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Потоа се очекува период на стабилно и многу топло време.