УХМР најавува облачно и врнежливо време оваа седмица!

февруари 27, 2023

Под влијание на циклонска активност во текот на оваа седмица ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Денес локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи.

 

Времето во Струмица денес ќе биде облачно, температурите ќе се движат од 8 до 16 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ