УХМР ГО НАЈАВУВА ПРВИОТ СНЕГ: ПОД ВЛИЈАНИЕ НА ВЛАЖЕН И СТУДЕН БРАН ВО САБОТА ВРНЕЖИТЕ ОД ДОЖД ЌЕ ПРЕМИНАТ ВО СНЕГ И НА ПОНИСКИТЕ МЕСТА!

ноември 23, 2023

До петок ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со појава на магла. Под влијание на влажен и студен бран во сабота ќе има значителна промена на времето со пообилни врнежи, кои во текот на денот во поголем дел од земјата ќе преминуваат во снег и во пониските места. На планините ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува засилен северен ветер, а температурите значително ќе опаднат.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: