УХМР: Денес ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи

јуни 7, 2023

Денес ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а потоа во следните денови се очекува на повеќе места во попладневните часови да биде нестабилно со дожд и грмежи и локална појава на поинтензивни процеси во вид на невреме. Температурите ќе бидат без поголема промена.

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 23 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: