ТЕПАЧКА ВО БАНИЦА: ЕДНО ЛИЦЕ НАПАДНАТО СО ТВРДИ ПРЕДМЕТИ!

март 27, 2022

На 26.03.2022 во 20.50 часот во СВР Струмица, В.Ј.(34) од с.Баница, струмичко, пријавил дека околу 19.30 часот во дворот од неговата куќа во с.Баница бил нападнат со тврди предмети од лицата Д.Р. и И.Р., двајцата од с.Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: