strumica denes logo

СВЕДОШТВАТА ОД ЗАДОВОЛНИ КОРИСНИЦИ НА ОВОЈ УНИКАТЕН ПРОИЗВОД ОД ТИАНДЕ-СТРУМИЦА ЗБОРУВААТ САМИ ПО СЕБЕ!

Автор:

Датум:

јануари 7, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јануари 7, 2019

Категории:

Струмица

КРЕМ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ

– 75% муцин (слуз)

– Докажан светски производ! 🐌

Идеални резултати имаме во комбинација со мезоролерот за лузни од акни,изгореници и др. (погледнете ги сликите)

▶Употреба:

✔ борба против брчки

✔ акни и белези од акни

✔ стрии

✔ лузни

✔ изгореници

✔ старечки пеги

✔ измазнување, лифтинг

✔ брадавици

✔ флеки

✔ регенерација на кожата

 

▶ ДЕЈСТВО

Благодарение на многуте активни компоненти во својот состав, кремот ги зајакнува природните функции на кожата и делува врз нејзината целосна регенерација. Слузта од полжави има силни антиоксидантни и антибактериски карактеристики.

✅ ја регенерира кожата,

✅ ги измазнува брчките и

✅ создава заштитен слој кој ја задржува влагата и на кожата и дозволува да дише. Овој ефект се должи на алантонинот, гликонската киселина, колагенот и еластинот кои се содржат во слузта од полжави.

Ефикасно делува при третман на :

  • брадавици,
  • изгореници на кожата,
  • старински флеки,
  • стрии,
  • лузни,
  • акни како и сите други проблеми и недостатоци со кожата.

Глукозаминогликаните, кои исто така ги има во составот на овој крем, ги регулираат функциите на кожата и ја моделираат нејзината структура, а тоа е важно за да не дојде до отпуштање на кожата на лицете и телото. Хидролизираниот колаген е најмодерната и најдобрата форма на колаген кој најлесно се апсорбира од кожата и ја стимулира синтезата на нов колаген.

– Ја поправа и ја храни кожата совршено

– За еднаков тен

– Резултатите се видливи веднаш

– Погоден за мажи и жени

Богатиот и хранлив крем, максимално го обновува хидробалансот, помага кожата да остане мазна и хидрирана, ги пегла брчките и ја стимулира регенерацијата на клетките. Штити од штетните влијанија на животната средина, се создава чувство на удобност. Продира длабоко во слоевите на кожата и оптимално ги распределува активните супстанции.
Нема ограничување за користење во однос на годините. За секоја возраст (затоа што кремата е на природна база).

Се продава како кутија во која има 5 пакетчиња од по 10мл, со посебна дозерка за заштита од надворешни влијанија (можете да си ги поделите со пријател/ка). Се нанесува мала количина на претходно чиста површина наутро и навечер.

🌍 Производот е тестиран и направен според меѓународните стандарди и сертификати за GMP и ISO 9001 квалитет.